Wiadomości

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy zarejestrowała kamerka samochodowa

Data publikacji 29.03.2024

Kolejny kierowca rozliczony za niebezpieczny manewr na drodze. Kierowca skody wyprzedzał na skrzyżowaniu. Całą sytuację nagrała kamerka samochodowa zamontowana w aucie jednego z kierowców. Materiał ten trafił na policyjna skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”.

Pod koniec lutego (26.02.2024) w miejscowości Blizno na DW 543 kierujący samochodem marki Skoda wykonał niebezpieczny manewr i wyprzedził inny pojazd na skrzyżowaniu. Zdarzenie to zarejestrowała kamera samochodowa innego uczestnika ruchu, który przesłał materiał na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”. Na podstawie nagrania policjanci ustalili sprawcę wykroczenia i ukarali go mandatem karnym w wysokości 1 000 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Przypominamy!

Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:

  • przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;
  • na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;
  • na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze!
Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski WRD KWP Bydgoszcz
Publikacja: nadkom. Przemysław Słomski

Opis filmu: w miejscowości Blizno kierujący samochodem marki Skoda wykonuje niebezpieczny manewr wyprzedzając inny pojazd na skrzyżowaniu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.25 MB)

Powrót na górę strony