Wiadomości

Jedna kontrola - dwóch zatrzymanych poszukiwanych

Data publikacji 03.04.2024

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Bydgoszczy, podczas wszystkich realizacji, co oczywiste, działają z zaskoczenia. Jednak bywa też i tak, że pozyskane przez funkcjonariuszy ustalenia potrafią zaskoczyć ich samych, zwłaszcza wówczas, gdy skutkują podwójnym zatrzymaniem. Tak było podczas czynności prowadzonych w sprawie poszukiwanego listem gończym 25-latka, który wpadł w misternie przygotowaną przez kryminalnych zasadzkę, a wraz z nim jeszcze jeden unikający odsiadki.

Sprawą ukrywającego się przed golubsko-dobrzyńskimi policjantami 25-latka poszukiwacze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zainteresowali się na początku marca. Mężczyzna, za liczne włamania i kradzieże, ale także posiadanie środków odurzających oraz psychotropowych, został skazany prawomocnym wyrokiem na 2 lata i 8 miesięcy więzienia, ale nie stawił się do zakładu karnego. W połowie grudnia ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Golubiu-Dobrzyniu wydał za nim list gończy. Od tego dnia 25-latek był poszukiwany.

W toku prowadzonych czynności, łowcy głów z komendy wojewódzkiej ustalili, że poszukiwany z pewną regularnością, mniej więcej raz na tydzień, przemieszcza się tą samą trasą, z miejsca, w którym się ukrywa w rodzinne strony. Wykorzystując tę sytuację funkcjonariusze postanowili przygotować na niego zasadzkę. Ku zaskoczeniu policjantów, w trakcie szczegółowych ustaleń i przygotowań do zatrzymania, okazało się, że w towarzystwie 25-latka, może przebywać jeszcze inna osoba poszukiwana listem gończym. Kilka dni później, podczas nieszablonowo zaaranżowanej zasadzki na drodze, mundurowi zatrzymali wytypowany pojazd. Ustalenia kryminalnych potwierdziły się. Pośród pasażerów znajdował się kompletnie zaskoczony poszukiwany 25-latek, ale nie tylko… .

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, autem jechał również drugi unikający odsiadki mężczyzna. 39-latek był poszukiwany na podstawie listu gończego wystawionego przez Sąd Rejonowy w Toruniu. Mężczyzna, jako recydywista, został skazany za kradzież na pół roku więzienia. Unikał jednak kary, aż do dnia, gdy na jego drodze stanęli poszukiwacze z komendy wojewódzkiej.

Kryminalni odnotowali zatem podwójny sukces. Sprawiedliwości stało się zadość, za obu zatrzymanymi zamknęły się już bramy zakładów karnych.

Autor: Kamila Ogonowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony