Wiadomości

Podsumowanie działań „Trzeźwy kierujący"

Data publikacji 03.04.2024

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wczoraj, w godzinach rannych i wieczornych, wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Podczas działań „Trzeźwy kierujący” mundurowi skontrolowali 17 485 kierujących na zawartość promili w organizmie i ujawnili 25 „na podwójnym gazie”. Ponadto 3 osoby były pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu, a także jedna, która kierowała pojazdem nie stosując się do sądowego zakazu ich prowadzenia.

Wczoraj (2.04.24), w ramach akcji „Trzeźwy kierujący”, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości. Policyjne działania trwały od 6.00 do 8.00 oraz od 18.00 do 20.00. Przy wykorzystaniu urządzeń typu Alco-Blow, w ciągu kilku sekund, każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do działań, oprócz policjantów ruchu drogowego, zaangażowano również funkcjonariuszy innych pionów, wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 17 485 kierujących i ujawnili 10 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości, 7 w stanie po użyciu alkoholu oraz 3 osoby pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Niestety znalazło się również 8 rowerzystów, którzy zdecydowali się na kierowanie jednośladem będąc pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 14 praw jazdy i 12 dowodów rejestracyjnych. Policjanci ujawnili również jedną osobę, która kierowała nie stosując się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

KMP Toruń

KPP Aleksandrów

KPP Inowrocław

KPP Żnin

KPP Świecie

KPP Radziejów

KMP Bydgoszcz

KMP Włocławek

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony