Wiadomości

Samochód spłonął w Szynwałdzie - kierowca był pijany

Funkcjonariusze grudziądzkiej grupy SPEED, w trakcie interwencji w związku z płonącym samochodem, ustalili, że jego kierowca był pijany. Teraz odpowie za to przed sądem. Smaczku dodaje fakt, że to on zadzwonił do funkcjonariuszy z prośbą o pomoc.

Wczoraj (14.04.24) policjanci wchodzący w skład grupy SPEED dostali zgłoszenie o płonącym samochodzie w miejscowości Szynwałd. Po przybyciu na miejsce zastali strażaków, dogaszających spalony samochód marki Aixam.
Na miejscu obecny był również kierowca auta. 26-letni mieszkaniec gminy Łasin, który oświadczył, że w trakcie jazdy poczuł zapach spalenizny. Zatrzymał się, aby sprawdzić co dzieje się z jego samochodem. Okazało się, że najprawdopodobniej w komorze silnika rozwijał się pożar. Wspólnie z pasażerem podjęli próbę gaszenia. Niestety, zanim na miejscu pojawili się strażacy, jego pojazd praktycznie spłonął doszczętnie.

Policjanci, w trakcie legitymowania, wyczuli od kierowcy wyraźną woń alkoholu. Kontrola wykazała, że kierowca jest pijany. Wydmuchał blisko 1,3 promila alkoholu.
Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. Łukasz Kowalczyk
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony