Wiadomości

Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość” na kujawsko-pomorskim terenie

Data publikacji 22.04.2024

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili w miniony piątek ogólnopolskie działania pn. „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania obowiązujących ograniczeń, przede wszystkim w obszarze zabudowanym.

Głównym celem przeprowadzonych w miniony piątek (19.04.24) działań pod kryptonimem „Prędkość” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną szybkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań, policjanci zwracali szczególną uwagę na:

• stan trzeźwości kierujących,

• stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,

• stan techniczny pojazdów,

• przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Akcja „Prędkość” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z piratami drogowymi. Działania trwały od 6.00 do 22.00. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała.

Podczas działań policjanci skontrolowali 1 606 pojazdów i ujawnili 1 203 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości.

Kujawsko-pomorscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy "noga z gazu", dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!

 

KPP Radziejów

KPP Tuchola

KPP Nakło

KPP Mogilno

KPP Świecie

KMP Włocławek

KMP Toruń

KMP Bydgoszcz

KPP Sępólno Kraj.

KPP Żnin

KPP Chełmno

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony