Wiadomości

O bezpieczeństwie pieszych na antenie Radia PiK

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, kolejny już raz, wziął udział w audycji Radia PiK z cyklu „Pytać każdy może”. Tym razem mowa była o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego w naszym województwie.

Wczoraj (24.04.24) policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy podkom. Remigiusz Rakowski wziął udział w audycji Radia PiK z cyklu „Pytać każdy może”. Wśród zaproszonych gości byli także rzecznicy prasowi ZDMiKP w Bydgoszczy Pan Tomasz Okoński oraz  bydgoskiej Straży Miejskiej Pan Arkadiusz Bereszyński. Tym razem podczas audycji była mowa o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego na drogach woj. kujawsko-pomorskiego oraz prawach i obowiązkach osób pieszych.

Na antenie poruszane były tematy związane z pierwszeństwem na przejściach również sugerowanych oraz o zakazie korzystania z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez jezdnię itp.

Goście w studio odpowiadali na pytania słuchaczy oraz wyjaśniali wątpliwości związane z interpretacją przepisów. Audycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Uczestniczący w programie zachęcali wszystkich uczestników ruchu drogowego do wzajemnego szacunku i kultury na drodze oraz przestrzegania przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony