Wiadomości

Figurka żaczka już w rękach inowrocławskich kryminalnych

Data publikacji 24.04.2024

Pięć lat więzienia grozi 26-letniemu mężczyźnie, który oszpecił inowrocławską „Królówkę”. Wandal wyrwał i ukradł figurkę żaczka z brązu, którą inowrocławscy policjanci ostatecznie odzyskali. Odpowie za przestępstwo kradzieży.

W połowie kwietnia inowrocławscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży żaczka z ulicy Królowej Jadwigi. Sprawca wyrwał figurkę, pozostawiając jedynie jego jeden but. Straty oszacowano na 45 800 złotych.

Kryminalni zebrali informacje na temat okoliczności przestępstwa i skrupulatnie analizowali każdy wątek. Na tej podstawie wytypowali jako podejrzewanego 26-latka, którego wczoraj (23.04.24) zatrzymali. Policjanci namierzyli go na jednej z ulic Inowrocławia.

Funkcjonariusze udowodnili, że to on jest sprawcą tego przestępstwa, dlatego usłyszał zarzut kradzieży. Policjanci dotarli też do miejsca, gdzie ukrył skradzioną figurkę. Znaleźli ją w kontenerze na śmieci.

Policjanci ustalili również, że ten sam mężczyzna ma jeszcze na koncie kradzież roweru i kradzieże w sklepach. Odpowie także i za to.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony