Wiadomości

Zmiany kadrowe

Data publikacji 30.04.2024

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy podjął decyzje odnośnie zmian na stanowiskach kierowniczych największych jednostek naszego województwa.

Od jutra (01.05.2024 r.) nastąpią zmiany na stanowiskach kierowniczych w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy i Toruniu.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy z dniem 1 maja powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy podinspektorowi Mariuszowi Gaikowi, dotychczasowemu Szefowi toruńskich policjantów. Od jutra (01.05) pełniącym obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu będzie inspektor Witold Markiewicz, dotychczas dowodzący bydgoskim garnizonem. Obaj policjanci to doświadczeni oficerowie, od kilku lat zajmujący stanowiska kierownicze.

Inspektor Witold Markiewicz w szeregi Policji wstąpił w maju 1995 roku. Przez wiele lat związany był z Komendą Miejską Policji w Grudziądzu, gdzie pełnił służbę na różnych stanowiskach w pionie kryminalnym. W roku 2016 przeniesiono go do Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie, gdzie był Pierwszym Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji. Do Bydgoszczy trafił w lutym 2019 roku na stanowisko Zastępcy Komendanta. Od czerwca 2020 roku był Komendantem Miejskim Policji w Bydgoszczy. W czasie służby odznaczony został prezydenckim srebrnym Medalem „Za Długoletnią służbę” oraz ministerialną srebrną Odznaką Zasłużony Policjant.

Podinspektor Mariusz Gaik do Policji wstąpił w styczniu 1996 roku. W karierze zawodowej najdłużej związany był z komendą Policji w Żninie, gdzie pełnił służbę na różnych stanowiskach, zarówno w pionie kryminalnym, jak i prewencji. Od stycznia 2017 roku pełnił obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią. Od marca 2018 roku kierował pracą żnińskich policjantów, natomiast od stycznia 2023 roku dowodził toruńskim garnizonem. W służbie odznaczony został prezydenckim srebrnym Medalem „Za Długoletnią służbę” oraz ministerialną brązową Odznaką Zasłużony Policjant.

Już dziś (30.04.2024 r.) Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy inspektor Jakub Gorczyński, w obecności swoich Zastępców, wręczył obu policjantom rozkazy personalne powierzające obowiązki na nowych stanowiskach.

 

Podinspektor Mariusz Gaik nowym Komendantem Miejskim Policji w Bydgoszczy

Zmiany kadrowe w Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu

 

Autor: mł.insp. Monika Chlebicz
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

  • Policjanci z Izbie Pamięci
  • Gratulacje
  • Gratulacje
Powrót na górę strony