Wiadomości

Podsumowanie działań podczas majowego weekendu

Za nami długi majowy weekend. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali kujawsko-pomorscy policjanci. Od wtorku (30.04) do niedzieli (5.05) funkcjonariusze zatrzymali 127 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pojazdów będąc pod wpływem alkoholu. W tym czasie na terenie naszego województwa odnotowanych zostało 16 wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba, a dziewiętnaście osób zostało rannych.

W czasie długiego weekendu od 30 kwietnia do 5 maja na drogach województwa kujawsko-pomorskiego policjanci odnotowali 16 wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba, a dziewiętnaście osób zostało rannych.

Niestety znaleźli się tacy, którzy postanowili kierować pojazdami, gdy wcześniej spożywali alkohol. Mundurowi udaremnili dalszą jazdę 127 kierującym, którzy kierowali pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”.

Podczas minionego długiego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało ponad 1,5 tys. policjantów ruchu drogowego. W trakcie kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny aut oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Zadaniem policjantów było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez nasze województwo.

KMP Bydgoszcz

KMP Toruń

KMP Włocławek

KMP Grudziądz

KPP Brodnica

KPP Inowrocław

KPP Lipno

KPP Mogilno

KPP Rypin

KPP Sępólno Krajeńskie

KPP Świecie

KPP Żnin

KPP Tuchola

 

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony