Wiadomości

Działania „Trzeźwy kierujący" po majówkowym weekendzie

Data publikacji 07.05.2024

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wczoraj wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Podczas działań „Trzeźwy kierujący” mundurowi skontrolowali 17 822 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili 20 kierujących „na podwójnym gazie” oraz jedną osobę, która kierowała pojazdem nie stosując się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Wczoraj (6.05.24) w godzinach rannych i wieczornych, w ramach akcji „Trzeźwy kierujący”, funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości kierowców. Policyjne działania trwały od6.00 do 8.00 oraz od 18.00 do 20.00. Przy wykorzystaniu urządzeń typu Alco-Blow, w ciągu kilku sekund, każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do działań, oprócz policjantów ruchu drogowego, zaangażowano również funkcjonariuszy innych pionów. Wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 17 822 kierujących i ujawnili 12, którzy nie powinni wsiadać za przysłowiowe kółko. Oprócz tego zostało wyeliminowanych trzech w stanie po użyciu alkoholu. Niestety znalazło się również 5 cyklistów, którzy zdecydowali się na kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 27 praw jazdy i 13 dowodów rejestracyjnych. Policjanci ujawnili również osobę, która kierowała pojazdem nie stosując się do sądowego zakazu ich prowadzenia.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Inowrocław

KPP Aleksandrów

KMP Włocławek

KPP Mogilno

KPP Żnin

KMP Bydgoszcz

KPP Tuchola

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony