Wiadomości

O włos od tragedii

Data publikacji 08.05.2024

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierujący hyundai'em, którego nagrała kamera samochodowa innego auta. Mężczyzna wyprzedzał na „trzeciego”, zmuszając innego uczestnika ruchu drogowego do hamowania i zjechania na pobocze. Tylko dzięki szybkiej i prawidłowej reakcji kierującego oplem, nie doszło do czołowego zderzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło na początku kwietnia (8.04.24r.) w miejscowości Oborki na drodze wojewódzkiej nr 560, w powiecie brodnickim. Tam kierujący samochodem marki Hyundai wyprzedzał „na trzeciego”. Zmusił w ten sposób innego uczestnika ruchu drogowego do hamowania i zjechania na pobocze. Tylko dzięki szybkiej i prawidłowej reakcji kierującego oplem, nie doszło do czołowego zderzenia pojazdów.

To niebezpieczne zachowanie zostało zarejestrowane kamerką samochodową i przesłane na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”.

Ta brawura to nie tylko brak kultury, ale również rażące łamanie przepisów, dlatego bezmyślny kierowca poniese konsekwencje. Grozi mu teraz mandat karny w wysokości 2000 zł, a jeżeli sprawa trafi do sądu to grzywna może wynieść nawet 30 tysięcy złotych.

Apelujemy o zdrowy rozsądek i przewidywanie tego, co może wydarzyć się na drodze. Każdy bowiem chciałby zakończyć swoją podróż bezpiecznym powrotem do domu. Aby tak się stało, należy przestrzegać ustalonych zasad i przepisów określonych przez ustawę Prawo o ruchu drogowym.

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.84 MB)

Pliki do pobrania

  • 44.78 KB
    Transkrypcja filmu
Powrót na górę strony