Wiadomości

Zapowiada się kolejny pracowity dzień policjantów z „drogówki” na DK 10

Data publikacji 10.05.2024

„BEZPIECZNA DROGA DK 10 – PRĘDKOŚĆ I WYPRZEDZANIE” to działania, które na stałe wpisały się w harmonogram służby policjantów z „drogówki" czterech powiatów: bydgoskiego, toruńskiego, nakielskiego i lipnowskiego, bo to przez nie przebiega ta trasa. Celem akcji jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym. Wszystko w trosce o podróżujących.

Dzisiaj (10.05.24), w godzinach popołudniowych, kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzą kolejne działania na drodze krajowej nr 10 pn. „BEZPIECZNA DROGA DK 10 – PRĘDKOŚĆ I WYPRZEDZANIE”. Wezmą w nich udział policjanci z czterech powiatów: bydgoskiego, toruńskiego, nakielskiego i lipnowskiego.

Na drodze krajowej nr 10, przebiegającej przez nasz region, pojawią się zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo podróżujących tą trasą.

Celem akcji będzie zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na całej długości nadzorowanej drogi krajowej, ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym oraz ujawnianie przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym, w szczególności przekroczeń dozwolonej prędkości.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie kierowania pojazdami, zwłaszcza na drogach, gdzie rozwijane są duże prędkości. Tego typu działania przeprowadzone są cyklicznie, również na innych drogach naszego województwa.

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony