Wiadomości

DK 10 pod nadzorem policjantów z „drogówki”

Data publikacji 13.05.2024

Kujawsko-pomorscy policjanci w miniony piątek przeprowadzili kolejne działania na drodze krajowej nr 10 pn. „BEZPIECZNA DROGA DK 10 – PRĘDKOŚĆ I WYPRZEDZANIE” . W działaniach wzięli udział policjanci z czterech powiatów.

W miniony piątek (10.05.24), w godzinach popołudniowych, policjanci z „drogówki" prowadzili działania pn. „BEZPIECZNA DROGA DK 10 – PRĘDKOŚĆ I WYPRZEDZANIE”. Wzięli w nich udział funkcjonariusze z czterech powiatów: bydgoskiego, toruńskiego, nakielskiego i lipnowskiego, bo to przez nie biegnie ta trasa.

Na drodze krajowej nr 10 pojawiły się zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo podróżujących.

Głównym celem działań była poprawa stanu bezpieczeństwa na DK10, czyli zmniejszenie liczby wypadków, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym. Mundurowi zwracali uwagę na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości oraz inne wykroczenia drogowe – w szczególności nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, stan techniczny pojazdów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz trzeźwość kierowców.

Podczas działań policjanci skontrolowali 135 pojazdów i ujawnili 114 przekroczeń dozwolonej prędkości oraz 3 polegające na nieprawidłowym wyprzedzaniu.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku, zwłaszcza na drogach, gdzie rozwijane są duże prędkości. Tego typu działania prowadzone są cyklicznie, również na innych drogach naszego województwa.

 

KMP Bydgoszcz

KMP Toruń

KPP Nakło

 

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjantka wskazuje kierowcy, by zjechał do kontroli.
  • Policjantka mierzy prędkość nadjeżdżającego auta
  • Policjantka stoi na chodniku i mierzy prędkość samochodu
Powrót na górę strony