Wiadomości

Policjant, w czasie wolnym od służby, ruszył na ratunek słysząc wołanie o pomoc

Data publikacji 15.05.2024

Aspirant sztabowy Rafał Makowczyński - Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP w Nakle, słysząc huk i wołanie o pomoc bez chwili wahania ruszył w kierunku, skąd usłyszał odgłosy. Będąc jako pierwszy na miejscu zdarzenia, natychmiast zaczął udzielać pomocy poszkodowanej kobiecie, która po tym, jak uderzyła w sarnę, zakończyła jazdę ostatecznie na drzewie. Jak się okazało, miała prawie promil alkoholu w organizmie.

W nocy (14.05.24), przed 3.00, aspirant sztabowy  Rafał Makowczyński - Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP w Nakle, będąc już po służbie w domu, usłyszał głośny huk, a gdy wybiegł na zewnątrz wołanie o pomoc. Natychmiast wezwał służby ratunkowe, a sam ruszył w kierunku skąd dobiegał głos. Po przejechaniu kilkunastu metrów zauważył słup ognia.

Jak się później okazało, 20–letnia mieszkanka gminy Kcynia, jadąca seatem toledo z Nakła w kierunku Kcyni, uderzyła w przebiegającą przez jezdnię sarnę. W wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi, a następnie nasypu. Kiedy uderzyła w drzewo, pojazd stanął w płomieniach i całkowicie spłonął.

Policjant natychmiast zaczął udzielać pomocy kobiecie, która o własnych siłach wydostała się z pojazdu i do czasu przybycia ratowników czuwał nad jej stanem zdrowia. Sprawdził też, czy w pojeździe nie znajdują się inne osoby.

Przybyli na miejsce zaalarmowani o zdarzeniu policjanci w służbie, sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Kontrola wykazała w jej organizmie prawie promil alkoholu.

20-latka została przetransportowana do szpitala.

Czynności w sprawie prowadzą nakielscy policjanci.

Autor: st. post. Wiesława Ambrozik
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony