Wiadomości

Policjanci z Torunia odzyskali skradzione rowery

Data publikacji 17.05.2024

W ciągu zaledwie jednego tygodnia kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście odzyskali 6 skradzionych jednośladów. Większość już wróciła do właścicieli. Śledczy postawili zarzuty podejrzanym o kradzież i paserstwo.

Po rozpoczęciu sezonu rowerowego powraca temat kradzieży jednośladów. To czas wytężonej pracy policjantów, zajmujących się tego typu sprawami.

Tylko od poniedziałku (13.05.24) kryminalni z toruńskiego Śródmieścia odzyskali 6 skradzionych w ostatnim czasie rowerów.

Śledczy namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn, którym, na podstawie zebranego materiału dowodowego, postawili m.in. zarzuty kradzieży jednośladów z terenu miasta. Obaj są mieszkańcami Torunia. 37-latek odpowie za kradzież trzech rowerów, o łącznej wartości prawie 5 000 złotych. 21-latek odpowie za kradzież jednośladu o wartości prawie 2 000 złotych.

Kryminalni zatrzymali także 35-latkę z Torunia, która usłyszała zarzut paserstwa. Rowery znajdujące się w jej posiadaniu warte były 1 700 złotych.

Wszystkim ustalonym i zatrzymanym osobom grozi teraz nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Odzyskane przez policjantów skradzione jednoślady w większości zostały już przekazane właścicielom.

Policjanci przypominają, że warto zaopatrzyć się w odpowiednie zapięcie i zabezpieczać swój rower szczególnie, gdy zostawiamy go w miejscu łatwo dostępnym dla postronnych osób.

Autor: asp. Dominika Bocian
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony