Wiadomości

Podsumowanie akcji „Prędkość” na drogach naszego województwa

Data publikacji 20.05.2024

Ponad 1600 kontroli pojazdów i blisko 1200 przekroczeń dozwolonej prędkości to efekty policyjnych działań „Prędkość", które policjanci prowadzili w miniony piątek. Akcja ta wpisała się na stałe w harmonogram służb mundurowych na drogach, a jej głównym celem jest walka z kierowcami lekceważącymi obowiązujące ograniczenia. Apelujemy „noga z gazu", a bezpiecznie osiągniemy cel podróży.

Kujawsko-pomorscy policjanci w miniony piątek (17.05.24) przeprowadzili ogólnokrajowe działania pn. „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, przede wszystkim w obszarze zabudowanym.

Głównym celem przeprowadzonych działań było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwracali szczególną uwagę na:

• stan trzeźwości kierujących,

• stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,

• stan techniczny pojazdów,

• przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Akcja „Prędkość” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z piratami drogowymi. Działania trwały od 6.00 do 22.00. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała.

Podczas działań policjanci skontrolowali 1625 pojazdów i ujawnili 1198 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

Kujawsko-pomorscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy "noga z gazu", dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!

 

KMP Grudziądz

KMP Toruń

KPP Radziejów

KPP Świecie

KPP Żnin

KPP Mogilno

KMP Włocławek

KMP Bydgoszcz

KPP Tuchola

KPP Golub-Dobrzyń

KPP Aleksandrów

 

 

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony