Wiadomości

Podsumowanie międzywojewódzkich działań „Trzeźwa autostrada”

Kujawsko-pomorscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami z garnizonu pomorskiego, prowadzili wzmożone kontrole kierujących pojazdami na bramkach autostradowych pod kątem trzeźwości oraz środków działających podobnie do alkoholu. „Trzeźwa autostrada”, bo takie było hasło akcji miała na celu wyeliminowanie tych, którzy z racji promili w organizmie nie powinni wsiąść „za kółko". Na ponad 2 900 skontrolowanych kierujących 17, po spotkaniu w funkcjonariuszami, zakończyło podróż.

Wczoraj (20.05.24) na bramkach autostradowych w ramach akcji „Trzeźwa autostrada” policjanci z Torunia, Włocławka, Grudziądza, Świecia, Chełmna i Aleksandrowa przeprowadzili kontrole kierujących pojazdami. Policyjne działania trwały od 5.00 do 9.00. Włączyli się w nie również funkcjonariusze z województwa pomorskiego, którzy na północnej części autostrady A-1 także prowadzili kontrole trzeźwości. Dzięki nowoczesnym urządzeniom Alco-Blow, tylko w ciągu kilku sekund, mogło zostać sprawdzonych na zawartość alkoholu w organizmie wielu kierujących.

Do działań zaangażowano nie tylko funkcjonariuszy ruchu drogowego, ale również policjantów z innych pionów. Wszystko po to, by przeprowadzić je sprawnie, zwracając uwagę również na płynność ruchu. Celem działań było ujawnienie i eliminowanie,  jak największej liczby nietrzeźwych kierujących oraz pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

W zaledwie cztery godziny funkcjonariusze skontrolowali aż 2 930 kierowców. Niestety 17 z nich jechało na tzw. podwójnym gazie, w tym 5 w stanie nietrzeźwości i 12 po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali im prawo jazdy i wyeliminowali ich z ruchu.

Funkcjonariusze ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KMP Grudziądz

KMP Włocławek

KMP Toruń

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Dwa radiowozy stoją na pasie autostrady o świcie
Powrót na górę strony