Wiadomości

Komendant Powiatowy podziękował za obywatelską postawę 17-latkowi z Mroczy

Data publikacji 23.05.2024

Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią komisarz Jan Poźniak podziękował i pogratulował postawy, jaką wykazał się 17-latek z Mroczy. Młodzieniec udaremnił jazdę kompletnie pijanemu kierowcy. Jego postawa to wzór do naśladowania dla wszystkich, bierzmy przykład.

Wczoraj (22.05.24) Komendant Powiatowy Policji w Nakle kom. Jan Poźniak pogratulował postawy, jaką wykazał się 17-letni mieszkaniec Mroczy.

Przypomnijmy: sytuacja miała miejsce w miniony czwartek (16.04.24) po 21.00. Wtedy dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony, że w rejonie marketu w Mroczy został ujęty kierowca peugeota, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Skierowani na miejsce mundurowi, od świadka zdarzenia dowiedzieli się, że idąc chodnikiem zauważył jadący samochód, którego tor jazdy wskazywał na to, że kierowca może być pijany.

Zgłaszający, 17-letni mieszkaniec Mroczy, wszedł na ulicę, by zatrzymać pojazd, a gdy podszedł do kierującego wyczuł od niego alkohol. Natychmiast odebrał mu kluczyki, udaremniając dalszą jazdę. W samochodzie znajdowało się jeszcze trzech mężczyzn. 17-latek poprosił przechodzącego obok 42-letniego mieszkańca miasta o pomoc i ten pozostał z nim na miejscu zdarzenia do przyjazdu policjantów.

Przekazany funkcjonariuszom 48-letni cudzoziemiec był kompletnie pijany, a alkomat wykazał w jego organizmie ponad 4 promile.

 

Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, dlatego reagujmy. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, zaalarmujmy o tym policję. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie, a nawet życie! Bierzmy przykład z 17-latka. Niewykluczone, że dzięki jego reakcji ktoś uniknął nieszczęścia.
 

Autor: st. post. Wiesława Ambrozik
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony