Wiadomości

Znaki nie miały dla niego znaczenia

Data publikacji 29.05.2024

W Ciechocinku kierowca opla, chcąc wjechać „pod prąd”, zauważył radiowóz, na którego widok skręcił w ulicę i gdy policjanci chcieli go zatrzymać do kontroli, zaczął uciekać. Po pościgu mundurowi zatrzymali kierowcę na terenie Torunia. Okazało się, że kierującym był 16-latek. Oczywiście, nie ma uprawnień do kierowania pojazdem. W trakcie jazdy dopuścił się szeregu wykroczeń, a nawet przestępstwa - nie zatrzymania się do kontroli. Za swoje wyczyny na drodze odpowie przed sądem dla nieletnich.

Wczoraj (28.05.2024 r.) policjanci z Komisariatu Policji w Ciechocinku zatrzymali po pościgu kierującego oplem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

O godz. 22:15 na ulicy Zdrojowej w Ciechocinku policjanci zauważyli jak kierujący oplem wyjechał z ulicy Kościuszki i chciał wjechać w ulicę Zdrojową, „pod prąd”. Policjanci w związku z zachowaniem kierowcy postanowili go skontrolować. Pomimo użytych przez funkcjonariuszy świateł błyskowych, a następnie dźwiękowych, mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, poruszając się z coraz większą prędkością, przy obwiązującym w mieście ograniczeniu do 40km/h.

Kierowca opla, w trakcie ucieczki, dopuścił się szeregu wykroczeń, jak: przejazd na czerwonym świetle, uszkodzenie pojazdów, których kierujący oczekiwali na zmianę świateł na skrzyżowaniu w Nowym Ciechocinku. W miejscowości Otłoczyn fotoradar zarejestrował kolejne wykroczenie polegające na przekroczeniu prędkości, a następnie kierowca skręcił w ulicę Szlak Bursztynowy i kontynuował jazdę drogą gruntową, w lesie, kierując się w stronę Torunia. Po wjechaniu na teren miasta, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, a przejeżdżając przez skrzyżowanie, wyprzedzał auta na podwójnej linii ciągłej przed i na przejściu dla pieszych.

Kierowcę zatrzymano na ulicy Rydygiera w Toruniu, gdzie policjanci zajechali mu drogę radiowozem, uniemożliwiając dalszą jazdę . Na miejsce przybyli funkcjonariusze z komisariatu Toruń Rubinkowo. Okazało się, że kierowcą jest 16-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego, który kierował nie posiadając uprawnień. Nieletni musi liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami swojej niebezpiecznej jazdy.

 

Autor: mł.asp. Agnieszka Czerny
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony