Wiadomości

II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn dla drużyny z kujawsko-pomorskiego

Trzecia edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Komendanta Głównego Policji inspektora Marka Boronia rozstrzygnięta. Puchar dla najlepszej drużyny męskiej trafił do Reprezentacji Straży Granicznej. Pierwsze miejsce w piłkarskich zmaganiach w kategorii kobiet zajęła drużyna Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Drużyna NSZZ Policjantów województwa kujawsko-pomorskiego zajęła, w kategorii mężczyzn, II miejsce. Najlepszym bramkarzem turnieju został sierżant Łukasz Rychcik z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

27, 28 ,29 maja 2024 roku, to trzy dni piłkarskich zmagań na obiekcie sportowym im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie, w przedsięwzięciu zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi.

Za nami turniej, który w swoim założeniu oprócz budowania dobrej atmosfery w służbie poprzez współzawodnictwo sportowe, ma także na celu upamiętnienie naszych kolegów, którzy w 2007 roku zginęli w trakcie służby, podczas tragicznych  wydarzeń na  terenie Zakładu Karnego w Sieradzu. Zawsze będziemy o nich pamiętać.

Tegoroczna, III edycja turnieju była wyjątkowa. Charytatywny mecz rozegrany pomiędzy Kierownictwem garnizonu łódzkiej Policji, a samorządowcami Uniejowa, był wsparciem dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja. Nasz kolega -policjant, w styczniu tego roku, chciał zatrzymać pojazd, który poruszał się z niedozwoloną prędkością. Kierowca nie zareagował na policyjne sygnały do zatrzymania się i rozpędzonym samochodem potrącił funkcjonariusza, po czym  uciekł z miejsca zdarzenia. Nieprzytomny policjant w stanie krytycznym trafił do szpitala, gdzie przeszedł poważną operację ratującą jego życie. Żyje, od tamtego czasu walczy o powrót do zdrowia i pełnej sprawności, która wiąże się z przejściem długotrwałej, specjalistycznej i kosztownej rehabilitacji. Walczy dzielnie. Był tutaj razem z nami, ze swoimi najbliższymi. Wspiera go żona Justyna i syn Wojtuś.

34 drużyny - 24 męskie i 10 żeńskich - reprezentacji służb mundurowych walczyły o zwycięstwo w zawodach.

Sport i służba mundurowa stawiają tak naprawdę bardzo do siebie podobne wymagania. Siła charakteru, doskonałe przygotowanie fizyczne, odporność na stres, umiejętność działania pod presją czasu. Pokonywanie nowych wyzwań, rywalizacja w duchu fair play, możliwość połączenia sił w wydarzeniu o charytatywnym charakterze.

Dzięki wsparciu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa kujawsko-pomorskiego, garnizon kujawsko-pomorski reprezentowała drużyna w składzie:

•    podkomisarz Dawid Gawęcki z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy,
•    sierżant Robert Gęsicki Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy,
•    sierżant Łukasz Rychcik Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy,
•    młodszy aspierant Mateusz Dobek Komendy Miejskiej Policji w Toruniu,
•    aspirant Piotr Pukłacki z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach,
•    sierżant Krzysztof Słoma z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach,
•    sierżant Radosław Drapiewski z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu,
•    sierżant Sebastian Wiśniewski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu,
•    młodszy aspirant Radosław Matyśkiewicz z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy,
•    starszy sierżant Robert Cieniak z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy.

W ostatnim dniu turniejowym odbyły się rozgrywki pucharowe i wreszcie finały, na których wyłoniono zwycięzców.

W kategorii kobiet:
1 miejsce – Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
2 miejsce – Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu
3 miejsce  - Komenda Stołeczna Policji

W kategorii mężczyzn:
1 miejsce – Reprezentacja Straży Granicznej
2 miejsce – ZW NSZZ KWP w Bydgoszczy
3 miejsce – 16 Dywizja Zmechanizowana w Olsztynie

Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok!

Patronatem honorowym imprezę objęli: Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego, Komendant Główny Policji, Polski Związek Piłki Nożnej, Łódzki Związek Piłki Nożnej

 

Autor: Opracowano na podstawie informacji KWP w Łodzi
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony