Wiadomości

Złodziej rowerów zatrzymany

Data publikacji 10.06.2024

Policjanci z komisariatu w Kruszwicy, powiat inowrocławski, namierzyli i zatrzymali 40-latka podejrzanego o kradzieże rowerów. Mężczyzna odpowie również za włamanie. Takiej treści usłyszał już zarzuty, dlatego grozi mu do 10 lat więzienia.

W minionym tygodniu policjanci z komisariatu w Kruszwicy, powiat inowrocławski, po zebraniu dowodów przeciwko 40-latkowi, doprowadzili go do oskarżyciela. Usłyszał on dwa zarzuty: kradzieży oraz kradzieży z włamaniem.

Sprawa miała swój początek w maju, wtedy kruszwiccy mundurowi otrzymali dwa zgłoszenia o kradzieży rowerów. Pierwszy z nich „zniknął" spod bloku mieszkalnego, drugi natomiast z jednej z piwnic.

Szereg czynności wykonanych przez funkcjonariuszy pozwoliło na namierzenie sprawcy tych czynów. Okazał się nim dobrze znany policjantom mieszkaniec Kruszwicy. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego skradzione mienie, które wróciło do prawowitych właścicieli. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy o cyklicznych akcjach znakowania rowerów. Mają one na celu odstraszyć potencjalnego złodzieja. W przypadku utraty jednośladu naniesione oznaczenie pomaga w szybszym znalezieniu jego właściciela.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony