Wiadomości

Aresztowana za posiadanie i udzielanie narkotyków

Lipnowscy policjanci pionu kryminalnego pracowali przy sprawie narkotykowej. Podczas przeszukania użytkowanego przez 35-latkę garażu, funkcjonariusze znaleźli ponad pół kilograma amfetaminy i marihuanę. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące kobieta spędzi tymczasowo w areszcie.

Kryminalni z Lipna, pracując nad sprawą narkotykową, „mieli na oku” 35-letnią mieszkankę miasta. Kiedy pojawił się u niej mężczyzna, z którym kobieta udała się do użytkowanego przez siebie garażu, policjanci postanowili sprawdzić, czy ich spotkanie nie nosi znamion przestępstwa. Okazało się, że przybyły na miejsce 34-latek właśnie kupił od kobiety kilka „działek” amfetaminy. W związku z powyższym oboje zostali zatrzymani.
W wyniku przeszukania pomieszczeń, należących do mieszkanki Lipna, policjanci znaleźli ponad pół kilograma amfetaminy i marihuanę.

34-latek usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

35-letnia mieszkanka Lipna natomiast usłyszała dwa zarzuty: posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i środków odurzających oraz udzielania ich innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu jej na 3 miesiące. Kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony