Wiadomości

Technicy kryminalistyki kujawsko-pomorskiego garnizonu doskonalili umiejętności

Data publikacji 11.06.2024

Technicy kryminalistyki garnizonu kujawsko-pomorskiego doskonalili umiejętności podczas szkolenia zorganizowanego przez ekspertów z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Zajęcia odbyły się w terenie, bo dotyczyły oględzin miejsca wypadku drogowego. W tym celu zaaranżowano cztery różnego rodzaju zdarzenia.

W miniony piątek (7.06.24)  Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zorganizowało na byłej strzelnicy garnizonowej w Białych Błotach szkolenie przeznaczone dla techników kryminalistyki garnizonu kujawsko-pomorskiego o tematyce „Oględziny miejsca wypadku drogowego”.

W trakcie ćwiczeń z udziałem biegłego z zakresu badań wypadków drogowych, dokonano szczegółowego omówienia zagadnień związanych z obsługą kryminalistyczną miejsc, gdzie doszło do utraty życia oraz znacznej szkody w mieniu.

Podczas zajeć praktycznych, podzieleni na zespoły policjanci, zabezpieczali procesowo oraz technicznie ślady czy przedmioty znajdujące się w czterech symulowanych sytuacjach..

 

Autor: kom. Dawid Trebus
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony