Wiadomości

Recydywista w rękach toruńskich policjantów

Policjanci z toruńskiej komendy zatrzymali 40-latka w związku z rozbojem, do którego doszło w połowie maja. To nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścił. Funkcjonariusze udowodnili mu jeszcze 18 występków. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. To recydywista, dlatego grozi mu surowsza kara.

W miniony wtorek (4.06.24) funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, na podstawie zdobytych informacji, wytypowali i zatrzymali 40-latka podejrzanego o rozbój na 72-letnim mężczyźnie.

Do zdarzenia doszło w połowie maja (16.05.24) na toruńskich Bielanach. Jak ustalili funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą, napastnik wyrwał Seniorowi z rąk saszetkę z dokumentami i pieniędzmi, a następnie pchnął go na schody i uciekł. Pokrzywdzony upadł i doznał poważnych obrażeń ciała.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego toruńskiej komendy, analizując sprawy kradzieży sklepowych, udowodnili zatrzymanemu kolejne występki. Ustalili, że na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy dokonał 17 tego typu przestępstw. Jego łupem padły alkohol, artykuły spożywcze i perfumy.

W środę (5.06.24) policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego usłyszał w sumie 19 zarzutów, w tym 17 dotyczących kradzieży i jeden dotyczący posiadania zakazanych substancji. Następnego dnia (6.06.24) sąd tymczasowo aresztował 40-latka na najbliższe 3 miesiące.

Podejrzany to recydywista, dlatego teraz czeka go surowsza kara.

Autor: asp. Dominika Bocian
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony