Policjant Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy z sukcesami w brazylijskim ju-jitsu

Data publikacji 13.06.2024

Srebrny i brązowy medal wywalczył na IV Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w brazylijskim ju-jitsu sierż. Wojciech Małysiak z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. Nasz Kolega rywalizował nie tylko indywidualnie, ale i w drużynie. Tu również nie obyło się bez laurów. Reprezentacja Polskiej Policji zajęła trzecie miejsce.

W minioną sobotę (8.06.24) w Mińsku Mazowieckim odbyły się IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w brazylijskim ju-jitsu, podczas których sierż. Wojciech Małysiak, który na co dzień pełni służbę w Oddziale Prewencji Policji w Bydgoszczy (z siedzibą w Toruniu), wywalczył medal srebrny w kategorii wagowej 85,5 kg NO GI; master 1; brązowe/czarne oraz medal brązowy w kategorii wagowej 88,3 kg GI; master 1; brązowe/czarne.

Funkcjonariusze rywalizowali w kategoriach GI (w kimonach) oraz NO GI (bez kimon). GI i NO GI to dwie formy brazylijskiego ju-jitsu, które mimo wielu podobieństw, różnią się od siebie. W klasycznym BJJ GI walczy się w stroju potocznie zwanym kimono. W NO GI zawodnik ubrany jest w rashguard oraz spodenki. W walkach GI istnieje dużo więcej możliwości chwytania dzięki ubiorowi. Nie jest zabronione łapanie za kimono, a chwyty te pozwalają na większą kontrolę przeciwnika i samej walki. W NO GI zawodnik natomiast skupia się na chwytach dotyczących ciała. Nie ma możliwości łapania za strój i wykorzystywania go do wykonywania określonych technik, by osiągnąć przewagę nad przeciwnikiem. Obie formy BJJ wzajemnie się uzupełniają i pozwalają na doskonalenie swoich umiejętności, a także zdobywanie nowych.

Sierż. Wojciech Małysiak był w składzie Reprezentacji Polskiej Policji, która w klasyfikacji drużynowej zajęła trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Autor: podkom. Marek Kowalczyk
Publikacja: Kamila Ogonowska