Wiadomości

Najpierw uciekał przed policjantami, później chciał im wręczyć łapówkę

Data publikacji 13.06.2024

Kierowca osobowego opla najpierw uciekał przed policyjnym radiowozem, a kiedy już został zatrzymany przez funkcjonariuszy zaproponował im pieniądze w zamian za to, że go puszczą. Mieszkaniec powiatu chełmińskiego usłyszał już zarzuty. Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek wieczorem (10.06.24) policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Chełmna chcieli skontrolować opla, który na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Mundurowi włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, jednak kierujący zignorował ten fakt i wyraźnie zaczął uciekać przed stróżami prawa. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali auto. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Alkomat wskazał 3,2 promila alkoholu w jego organizmie.

35-latek próbował uniknąć konsekwencji swojego zachowania, jednak pogorszył sytuację. W zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych zaproponował funkcjonariuszom gotówkę i wykonywanie napraw ich prywatnych samochodów. W konsekwencji usłyszał trzy zarzuty. Odpowie teraz za: niezatrzymaniesię do kontroli i ucieczki przed policyjnym pościgiem, kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a także obietnicy wręczenia korzyści majątkowej i osobistej funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od wykonywania wobec niego czynności służbowych.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna może trafić za kraty na 10 lat.  

Autor: podkom. Tomasz Zieliński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony