Wiadomości

Ruszyła akcja informacyjno–edukacyjna pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 14.06.2024

Po raz ósmy zainaugurowano akcję informacyjno–edukacyjną pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Event zorganizowany tym razem wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nakle nad Notecią oraz zaproszonymi służbami i instytucjami odbył się na Przystani Powiat Nakielski w Nakle nad Notecią. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Starosta Nakielski.

Celem informacyjno–edukacyjną akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest poprawa bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych, poprzez działania informacyjno-edukacyjne skierowane do ogółu społeczeństwa. Jej bezpośrednimi adresatami są osoby przebywające nad wodą, zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Natomiast adresatami pośrednimi są zarządzający wyznaczonymi akwenami, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu oraz ośrodki wypoczynkowe).

W minioną środę (12.06.24) odbył się piknik profilaktyczny inaugurujący juz po raz ósmy akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Wzięły w nim udział w głównej mierze dzieci ze szkół podstawowych z powiatu nakielskiego. Prawie 500 uczniów miało okazję pograć, wziąć udział w konkursach wiedzy, czy sprawdzić się na torach sprawnościowych. Atrakcje te przygotowały dla młodych uczestników następujące służby i instytucje takie jak: Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, NSZZP woj. kujawsko-pomorskiego, Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy, Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią, Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Nakle nad Notecią, Koło Gospodyń Wiejskich „Wieszkowianki” we Wieszkach, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. B. Romanowskiego w Nakle nad Notecią, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy, Zakład Poprawczy w Kcyni, Koło Turystów Górskich im. Klima Blachledy, ZUS Inspektorat w Nakle nad Notecią, Ratownictwo Medyczne Sp. z o.o. w Nowym Szpitalu w Nakle i Szubinie, Zakład Karny w Potulicach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią wraz z współpracującymi jednostkami PSP, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy - Centrum Powiadamiania Ratunkowego Telefon Alarmowy 112, WOPR woj. kujawsko-pomorskiego, Rejonowy WOPR w Bydgoszczy i Toruniu, WOPR z Włocławka i Lipna, Nadgoplańskie WOPR, Pałuckie WOPR, Wdeckie WOPR, Państwowa Straż Łowiecka w  Bydgoszczy, Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy, Nadleśnictwo Szubin.

Gospodarze przedsięwzięcia: Państwowa Powiatowa Inspektor Sanitarnapani  Ilona Świstowska, V-ce Starosta Nakielski pan Michał Dubkowski oraz w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Jakuba Gorczyńskiego, Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy mł. insp. Małgorzata Szmelter powitali uczestników i zachęcali do korzystania z przygotowanych atrakcji, życząc im jednocześnie udanej zabawy.

Kulminacyjnym punktem imprezy był pokaz działań ratowniczych na wodzie wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na akwenach, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieciaków.

Autor: kom. Marcin Górak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony