Dwaj nasi Koledzy na podium Mistrzostw Polski Policji w triathlonie na dystansie 1/8 Ironman

Data publikacji 14.06.2024

Komisarz Marek Kowalczyk został wicemistrzem Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/8 Ironman. Tuż za nim uplasował się sierż. Piotr Wiśniewski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Brawo Koledzy! Dwóch Ironmen'ów w garnizonie to jest coś!

W minioną sobotę (8.06.24) w ramach Triathlon Mietków odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/8 Ironman, które objęte zostały patronatem Komendanta Głównego Policji. W zawodach wzięli udział również dwaj nasi Koledzy. Obaj nie zawiedli, a wręcz możemy być z nich dumni.

Kom. Marek Kowalczyk z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy zdobył tytuł wicemistrza Polski na tym dystansie! Zawodnicy mieli do przepłynięcia 475 metrów, 22,5 kilometra jazdy rowerem oraz do przebiegnięcia 5,25 kilometra. Mistrzem Polski został st. post. Bartosz Sarbak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, a na trzecim miejscu podium uplasował się sierż. Piotr Wiśniewski z Komendy Miejskiej Policji w  Toruniu. Natomiast wśród kobiet mistrzynią została asp. Katarzyna Sammler z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, druga była st. asp. Sylwia Szpocińska  z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a trzecia st. post. Natalia Nikiel z Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Autor: kom. Marek Kowalczyk
Publikacja: Kamila Ogonowska