Nasi Koledzy na podium Mistrzostw Polski Policji w triathlonie na dystansie 1/2 Ironman

Data publikacji 09.07.2024

Nasi Koledzy, reprezentujący kujawsko-pomorski garnizon w Mistrzostwach Polski Policji w triathlonie na dystansie 1/2 Ironman, kolejny raz nie zawiedli. Wszyscy stanęli na podium, wracając z medalami: złotym, srebrnym i brązowym.

Pod koniec czerwca (29.06.24) w ramach Triathlon Susz odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w triathlonie na dystansie 1/2 Ironman, które objęte zostały patronatem Komendanta Głównego Policji. W zawodach tych wystartowało trzech policjantów z garnizonu kujawsko-pomorskiego, z których z pewnością możemy być dumni. Wszyscy bowiem zajęli miejsca na podium.

Nasz dotychczasowy niedościgniony leader komisarz Marek Kowalczyk z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy zdobył  tym razem tytuł wicemistrza Polski na tym dystansie w kategorii open. W grupie wiekowej do 39 lat nasz Kolega z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu - sierżant Piotr Wiśniewski stanął na najwyższym stopniu podium. Dwa pudła niżej uplasował się natomiast sierżant Bartosz Nowicki również służący w Oddziale Prewencji Policji w Bydgoszczy.

Zawodnicy mieli do przepłynięcia 1 900 metrów, 90 kilometrów pokonywali rowerem, a 21 biegiem.

Mistrzem Polski został starszy posterunkowy Bartosz Sarbak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, a na trzecim miejscu podium uplasował się aspirant sztabowy Jordan Kowalczyk z Komendy Miejskiej Policji w  Zabrzu. Natomiast wśród kobiet mistrzynią została starszy aspirant Sylwia Szpocińska  z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, druga była młodszy aspirant Iwona Basara z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, a trzecia aspirant Katarzyna Sammler z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Autor: oprcowano na podstawie info komisarza Marka Kowalczyka
Publikacja: Kamila Ogonowska