Wiadomości

Policjanci ze strażakami czuwają nad bezpieczeństwem nad wodą

Data publikacji 10.07.2024

W związku z rozpoczętym sezonem wakacyjnym służby prowadzą wspólne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w rejonach miejsc szczególnie atrakcyjnych turystycznie, popularnych wśród mieszkańców i turystów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Wspólne patrole policjantów i strażaków pełniły służbę na Jeziorze Rościmińskim i Witosławskim. W okresie letnim takie patrole będą często pojawiać się na wodzie.

Sezon wakacyjny, wysokie temperatury i czas urlopów sprzyja spędzaniu czasu nad wodą. Bezpieczeństwo osób korzystających z wypoczynku jest dla nas bardzo ważne. Dlatego wczoraj (09.07.24) policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią patrolowali rejon Jezior Rościmińskiego i Witosławskiego .

Podczas działań mundurowi promują odpowiedzialne zachowania nad wodą, a wszystko po to, aby wyeliminować różne zagrożenia. Policjanci przypominają dzieciom, młodzieży i dorosłym o zasadach bezpieczeństwa. Mundurowi reagują na łamanie przepisów, takich jak: kąpiel w miejscach niedozwolonych, poruszanie się kajakami lub łodziami pod wpływem alkoholu czy brak środków asekuracji.

Takie patrole będą organizowane cyklicznie podczas trwającego sezonu turystycznego. Policjanci oraz strażacy będą pojawiać się w rejonach jezior i innych miejsc na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, gdzie spotkać można urlopowiczów, by wspólnie dbać o bezpieczeństwo.

 

 

Autor: asp. Zofia Wrzeszcz
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

  • Działania służb na wodzie.
  • Działania służb na wodzie.
  • Działania służb na wodzie.
  • Działania służb na wodzie.
  • Działania służb na wodzie.
Powrót na górę strony