Wiadomości

Podziękowanie dla Pana Roberta za wzorową postawę

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy nadkom. Robert Jakubas podziękował Panu Robertowi Tokarskiemu za pomoc udzieloną starszej kobiecie. Seniorka nie zdążyła przejść przez przejazd kolejowy i została uwięziona między szlabanami. Tylko dzięki empatii przypadkowego przechodnia historia ta ma szczęśliwy finał.

Do zdarzenia doszło 21 czerwca. Tego dnia Pan Robert Tokarski zauważył na torowisku Bydgoszcz-Bielawy starszą kobietę. Seniorka nie zdążyła przejść przez przejazd i została uwięziona między szlabanami. Kobieta, w panice, przemieszczała się w różne strony, szukając drogi wyjścia. Mężczyzna pośpieszył na pomoc. Zaopiekował się starszą kobietą, poprowadził ją w kierunku szlabanu i pomógł jej opuścić torowisko. Po chwili zapytał ją, gdzie zamierza się udać po całym zdarzeniu, lecz ta nie potrafiła dokładnie określić miejsca. Twierdziła, że chce iść na pobliskie ogródki działkowe, ale była zdezorientowana, więc na miejsce wezwano patrol.

Policjanci, zobaczywszy rok urodzenia kobiety - 1925 r. - bez chwili zawahania zaprosili ją do radiowozu i bezpiecznie zawieźli do domu. W drodze kobieta tłumaczyła się, że prawdopodobnie pomyliła autobusy miejskie i pojechała w innym kierunku.

- To wielki akt odwagi i postawa godna do naśladowania – powiedział nadkom. Robert Jakubas Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy. Podkreślił, że takie zachowanie zasługuje na słowa najwyższego uznania. W podziękowaniu wręczył mężczyźnie drobne upominki, życząc jednocześnie zdrowia i sukcesów w życiu osobistym.

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony