Szkolenie i omówienie wyników pracy podczas odprawy kadry
Kadra kujawsko-pomorskiej Policji podsumowała wyniki pracy za pierwsze półrocze tego roku, a także szkoliła się z zagadnień, które są istotne z punktu widzenia kompetencji przełożonych. Dzięki uprzejmości Kierownictwa Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Suchej, odprawa odbyła się właśnie w tym miejscu.
Omówienie wyników pracy pionu prewencji i kryminalnego garnizonu kujawsko-pomorskiego rozpoczęło wystąpienie inspektora Jakuba Gorczyńskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, podczas odprawy, w której uczestniczyli Komendanci Miejscy i Powiatowi Policji naszego garnizonu, a także Naczelnicy i Kierownicy komórek organizacyjnych komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy.
Sprawy dotyczące efektów pracy pionu logistyki, w swoim wystąpieniu, omówił Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektor Marcin Woźniak.
To były istotne części służbowej narady, po których odbyły się szkolenia przygotowane przez Sekcję Psychologów oraz Wydział Kadr i Szklenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Były one ważne z uwagi na zakres tematyczny adresowany szczególnie do kadry kujawsko-pomorskiej Policji.
Jednym z elementów tej części szkolenia było omówienie programu nauczania na kursie specjalistycznym dla policjantów służby prewencyjnej z zakresu podejmowania interwencji i reagowania na niestandardowe zachowania osób, wobec których są one podejmowane. Prezentacja Zastępcy Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy - podinspektora Łukasza Buraka, dotyczyła programu szkolenia realizowanego w ramach lokalnego doskonalenia zawodowego w jednostkach miejskich i powiatowych naszego garnizonu.
Częścią odprawy było szkolenie przeprowadzone przez Kierownika Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy – podinspektor Beatę Wieczorek oraz Specjalistę Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy – komisarz Karolinę Engelgardt pt. "Wyprzedzić zagrożenie. Proaktywność w zarządzaniu" obejmowało następujące zagadnienia:
- rozumienie zjawisk i procesów psychologicznych, grupowych i indywidualnych, wpływających na pojawienie się niewłaściwych działań czy postaw u ludzi,
- wskazanie możliwości zapobiegania niekorzystnym zachowaniom podwładnych dzięki wiedzy i wyprzedzającym działaniom przełożonych.
Ważnym tematem tej części szkolenia był warsztat "Kształtowanie odporności psychicznej przełożonego", co w hierarchicznej organizacji wydaje się niezwykle istotne.
Autor: mł.insp. Monika Chlebicz
Publikacja: nadkom. Przemysław Słomski