Wiadomości

Dzielnicowy odwiódł mężczyznę od skoku z mostu

Był zdesperowany i chciał skoczyć z mostu. Szybka reakcja na zgłoszenie i skuteczna interwencja dzielnicowego ze Świecia pozwoliła uniknąć tragedii. Mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala.

Oficer dyżurny policji w Świeciu został zaalarmowany o mężczyźnie w kryzysie, wobec którego konieczne był natychmiastowe działanie. Jak wynikało ze zgłoszenia, miał on stać za barierkami mostu znajdującego na ulicy Wodnej w Świeciu i jasno deklarować swoje zamiary. Na miejsce od razu zostały skierowane policyjne patrole.

Dzielnicowy, który usłyszał zgłoszenie, już po chwili był na miejscu. Obok mężczyzny stała też kobieta, która próbowała przekonać go, aby zszedł z mostu. Funkcjonariusz z relacji świadków dowiedział się, że 40-latek co chwilę przechodził za barierki, a następnie się cofał. Policjant niezauważony podszedł do niego i siłą ściągnął z barierki. Mężczyzna, jak się okazało był pod wpływem alkoholu. Po tej radykalnej interwencji bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy.

Bez wątpienia dynamika oraz stanowczość podjętych przez policjanta działań przyczyniły się do uratowania życia. To kolejny przykład profesjonalizmu i zaangażowania świeckich policjantów, którzy każdego dnia starają się jak najsumienniej wypełniać słowa roty ślubowania.

Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą w trudnej sytuacji kryzysu emocjonalnego. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc.

Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Gdzie szukać pomocy:

  • tel. 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00 - 22.00,
  • tel. 116 111 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu,
  • tel. 800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00 - 20.00,
  • tel. 800 12 12 12 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu,
  • tel. 22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00 - 20.00.

 

Autor: kom. Joanna Tarkowska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony