Betlejemskie Światło Pokoju dla policjantów i pracowników Policji
Dzięki przedstawicielom Komendy Chorągwi Kujawsko-Pomorskiego Związku Harcerstwa Polskiego, do policjantów i pracowników Policji, dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. W imieniu funkcjonariuszy przyjął je inspektor Jakub Gorczyński Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.
Betlejemskie Światło Pokoju to symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei, który za pośrednictwem harcerzy wędruje prawie po całej Europie. W tym roku, nie pierwszy raz, dotarło też do siedziby Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Betlejemskie Światło przyniosły harcmistrz Dorota Suchorska - Zastępca Komendantki Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej, harcmistrz Mariola Czerwińska - instruktorka hufca ZGO Bydgoszcz-Miasto, a także harcerki, uczennice Szkoły Podstawowej nr 4 w Bydgoszczy.
Wraz z podziękowaniem za pamięć o policjantach i pracownikach Policji, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Jakub Gorczyński złożył harcerzom najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne i przekazał drobne upominki.
Betlejemskie Światło Pokoju stanęło na honorowym miejscu pod Tablicą Pamięci, upamiętniającą policjantów, którzy stracili życie na służbie. Dziś, obok choinki, Światełko to znaczy więcej niż słowa… .
Idea tradycyjnie stawianego na wigilijnym stole Betlejemskiego Światła Pokoju zapoczątkowana została w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję.
Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej.
Autor: mł. insp. Monika Chlebicz
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz