Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Policjanci spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu Każdego Wieku

Data publikacji 14.02.2025

Policjanci starają się z profilaktyką docierać do wszystkich grup społecznych. Oprócz dzieci i młodzieży, niezwykle ważną grupą dla działań prewencyjnych stanowią osoby starsze. Ostatnie spotkanie z seniorami odbyło się w auli Uniwersytetu WSB Merito w Bydgoszczy.

Wczoraj (13.02.25) asp. Zofia Wrzeszcz, funkcjonariuszka Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji, wspólnie z podkom. Piotrem Bajlakiem Wiceprzewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa kujawsko-pomorskiego spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu Każdego Wieku.

Seniorzy dowiedzieli się wiele na temat metod działania oszustów. Mowa była o przestępstwach na tzw.: „wnuczka” i „policjanta”. Funkcjonariusze przestrzegali też przed zawieraniem znajomości za pośrednictwem internetu. Informowali, że przestępcy wykorzystując znajomości wirtualne również wyłudzają pieniądze m.in. podając się za żołnierzy amerykańskich przebywających na misjach zagranicznych. W trakcie spotkania przekazano informacje w ramach kampanii #ZnamTeNumer realizowanej przez Komendę Główną Policji wspólnie z Telewizją Puls oraz Fundacją ,,Pod Dębem".

W dalszej części spotkania policjanci promowali tzw.: „Kopertę życia”. Jest to karta informacyjna, będąca wstępnym wywiadem lekarskim jaki jest przeprowadzany przy udzielaniu pomocy medycznej. „Koperta życia” po wypełnieniu powinna być włożona do lodówki, gdyż jest to urządzenie, które znajduje się na wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego, a służby medyczne wiedzą, że to umowne, stałe miejsce, w którym należy jej szukać.

W karcie, która stanowi jeden z elementów „Koperty życia” znaleźć można informacje na temat danych jej właściciela, telefony kontaktowe do najbliższych, informacje o przebytych chorobach, zażywanych lekach oaz alergiach. Informacje te są nieocenione dla służb udzielających pomocy medycznej w sytuacjach zagrożenia życia.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Seniorzy dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania otrzymali od mundurowych „Koperty życia”.

 

Autor: asp. Zofia Wrzeszcz
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjant mówi przez mikrofon do Seniorów siedzących w auli
  • Dwoje policjantów mówi przez mikrofon do Seniorów siedzących w auli
  • Policjantka mówi przez mikrofon do Seniorów siedzących w auli
Powrót na górę strony