Policjanci przejęli 50 kilogramów i zatrzymali handlarzy
Policjanci z Chełmna zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie i wprowadzanie do obrotu narkotyków. Decyzją sądu, podejrzani pozostaną w areszcie przez trzy miesiące. Policjanci przejęli około 50 kilogramów narkotyków.
Policjanci z Chełmna przez wiele tygodni pracowali nad sprawą dotyczącą posiadania i handlu narkotykami na terenie powiatu chełmińskiego.
Ustalenia kryminalnych pozwoliły na wytypowanie, a następnie zatrzymanie 30-letniego mieszkańca powiatu chełmińskiego i jego rówieśnika zamieszkałego w powiecie świeckim.
W trakcie przeszukań policjanci znaleźli i zabezpieczyli, zarówno przy podejrzewanych jak i w lokalu wynajmowanym przez jednego z nich na terenie Grudziądza, sprzęt do porcjowania, przechowywania i ważenia narkotyków.
Kryminalni zabezpieczyli łącznie 50 kilogramów różnych narkotyków, między innymi amfetaminę, marihuanę, ale także pochodne amfetaminy oraz 2000 sztuk tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości około 2 milionów złotych.
Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanym zarzutów posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Prokurator nadzorujący śledztwo wnioskował o aresztowanie podejrzanych. Sąd zastosował wobec obu trzymiesięczny areszt. Za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.
Praca przy tej sprawie dopiero się zaczyna. Teraz policjanci będą ustalaćz kim współpracowali aresztowani, kto miał być odbiorcą 50 kilogramów przejętych narkotyków, skąd one pochodziły i gdzie miały trafić.
Autor: KPP Chełmno
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz
This is a modal window.
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.8 MB)