Konkurs wiedzy o Policji
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbył się konkurs wiedzy o Policji dla uczniów oddziałów o profilu mundurowym z województwa kujawsko-pomorskiego. Wydarzenie, którego trofeum był puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, zgromadziło młodzież z 10 szkół. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę oraz bliżej poznać specyfikę służby w Policji.
Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, insp. Jakub Gorczyński. Szef kujawsko-pomorskich policjantów powitał uczestników, życząc im powodzenia i „połamania długopisów”.
Test wiedzy składał się z 40 pytań, na rozwiązanie których uczniowie mieli 40 minut. Każdy z uczestników pracował indywidualnie, jednak ostateczny wynik liczył się jako suma punktów zdobytych przez trzyosobowe zespoły reprezentujące poszczególne szkoły.
Po zakończeniu części konkursowej, młodzi ludzie mieli okazję zobaczyć „w akcji" funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Bydgoszczy, którzy na tę okoliczność przygotowali dynamiczny pokaz. Mundurowi zaprezentowali symulację zatrzymania niebezpiecznego mężczyzny, znajdującego się w pojeździe. Pokaz spotkał się z dużym zainteresowaniem i uznaniem zgromadzonej młodzieży.
Zwieńczeniem wydarzenia była uroczysta gala, podczas której insp. Jakub Gorczyński wręczył laureatom konkursu nagrody. Komendant Wojewódzki, zwracając się do grona pedagogicznego i uczestników, podziękował za duże zaangażowanie i ogromny wkład w przygotowania do przedsięwzięcia.
Wyniki konkursu:
I miejsce – III Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu reprezentowane przez Maję Madej, Wiktora Mindę i Anthoniego Kaszubę wraz z opiekunem, panem Łukaszem Piaseckim.
II miejsce – Szkoła Techniczna im. Korpusu Kadetów nr 2 BZDZ w Chełmnie reprezentowana przez Franciszka Walczaka, Michała Kosińskiego i Patryka Smykowskiego wraz z opiekunem, chor. rez. Andrzejem Stachiewiczem.
III miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Akademickich we Włocławku reprezentowane przez Oliwię Studzińską, Julię Jędrzejewską i Dominika Witwickiego wraz z opiekunem, panią Agnieszką Góral.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu wiedzy oraz zaangażowania. Mamy nadzieję, że udział w konkursie i możliwość poznania Policji „od kuchni” przyczyni się do podejmowania w przyszłości decyzji o wstąpieniu w szeregi Policji.
Autor: asp. Żaneta Marciniak
Publikacja: nadkom. Przemysław Słomski
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.83 MB)
Pliki do pobrania
-
Deskrypcja do filmu
19.15 KB