Wiadomości

Mundurowi z pomocą świadka uratowali zaginioną Seniorkę

Data publikacji 31.05.2026

Dzięki współpracy policjantów ze Świecia ze strażakami oraz pomocy świadka krótko po zgłoszeniu odnaleziono zaginioną 79-letnią mieszkankę gminy Dragacz. Kobieta była wyraźnie zdezorientowana, a przede wszystkim potrzebowała pomocy medycznej. Seniorka, decyzją ratowników, została przewieziona do szpitala.

Kilka dni temu policjanci z powiatu świeckiego otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Dragacz, zaginęła schorowana 79-letnia kobieta. Z przekazanych informacji wynikało, że Seniorka oddaliła się z miejsca zamieszkania w godzinach porannych. Najwięcej obaw wzbudzał fakt, że zaginiona nie była w stanie samodzielnie się o siebie zatroszczyć.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęto działania poszukiwawcze, do których zaangażowano policjantów z komendy powiatowej w Świeciu oraz druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W akcji uczestniczyli również strażacy wykorzystujący bezzałogowe statki powietrzne oraz quada.

W trakcie poszukiwań do mundurowych podeszła mieszkanka wsi, która wskazała miejsce, gdzie chwilę wcześniej widziała kobietę. Policjanci i strażacy niezwłocznie udali się w tym kierunku. Informacja ta potwierdziła się. Seniorka została odnaleziona na terenie jednej z posesji, wśród zarośli. Kobieta była wyraźnie zdezorientowana. 

Funkcjonariusze udzielili 79-latce pierwszej pomocy, po czy wezwali na miejsce pogotowie. Ratownicy stwierdzili u kobiety objawy przegrzania organizmu i podejrzenie udaru słonecznego. Seniorka została przewieziona do szpitala na dalsze badania.

Dzięki sprawnej współpracy wszystkich służb oraz szybkiej reakcji świadka na szczęście pomoc dotarła do kobiety na czas.

Autor: kom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony