Wiadomości

XXVIII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

Data publikacji 01.06.2026

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu odbył się XXVIII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwał sędzia główny turnieju – kom. Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

W sobotni poranek (30.06.2026), w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu, punktualnie o godzinie 10:00, rozpoczął się XXVIII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Zawody swym przemówieniem rozpoczął Z-ca Dyrektora toruńskiego WORD-u Pan Tomasz Więtczak, który podkreślił, że dla niego wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju są już zwycięzcami. Po części oficjalnej, sędzia główny turnieju omówił dokładny przebieg i jego zasady, a następnie uczestnicy wylosowali indywidualne numery startowe.

W zawodach udział wzięli uczniowie z dwóch szkół z województwa kujawsko-pomorskiego. Młodzież rywalizowała w następujących konkurencjach:

- testy z przepisów ruchu drogowego,
- obsługa codzienna pojazdu,
- jazda sprawnościowa motorowerem,
- jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”,
- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, egzaminatorzy z toruńskiego WORD-u oraz ratownicy medyczni.

Po podliczeniu punktacji wyłoniono zwycięzców. Klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce – Zespół Szkół Samochodowych we Włocławku,
II miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Koronowie.
 

Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce – Michał Niemczyk – ZSS we Włocławku,
II miejsce – Dominik Chylewski – LO w Koronowie,
III miejsce – Jan Przysada – LO w Koronowie.

Kolejne zmagania zwycięzców to Finał Ogólnopolski Turnieju MTM, który odbędzie się w dniach 11-12.06.2026 r. w Żarnowcu (woj. śląskie).

GRATULUJEMY ZAWODNIKOM I ŻYCZYMY POWODZENIA W KOLEJNYM ETAPIE.

Autor: kom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: asp. Krzysztof Bratz

Powrót na górę strony