Wiadomości

Dalsze aresztowania w „narkotykowym biznesie”

Data publikacji 21.05.2010

W ręce toruńskich policjantów wpadł kolejny podejrzany o uprawę marihuany. Dzięki pracy śledczych na rynek nie trafi około 8000 porcji narkotyku. Łatwo można to przeliczyć na liczbę potencjalnych odbiorców.



Wczoraj (12.03) ...

W ręce toruńskich policjantów wpadł kolejny podejrzany o uprawę marihuany. Dzięki  pracy śledczych na rynek nie trafi około 8000 porcji narkotyku. Łatwo można to przeliczyć na liczbę potencjalnych odbiorców.

Wczoraj (12.03) na wniosek prokuratury, toruński sąd zdecydował o aresztowaniu  na trzy miesiące kolejnego mężczyzny, który powiązany jest z produkcją narkotyków. O sprawie informowaliśmy w poniedziałek (10.05).
Przypomnijmy, wcześniejsze aresztowania były skutkiem wspólnych  działań prokuratury i policjantów z Torunia. Kryminalni rozpoznawali środowisko związane z produkcją zakazanych środków od ponad miesiąca. Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudziło pewne mieszkanie na Przedmieściu Chełmińskim. Informacje gromadzone każdego dnia pozwoliły na zdecydowane wejście mundurowych do 4 różnych domów.  W jednym z nich policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, w kolejnym 17-letniego chłopaka. Przeszukania  zaowocowały  zlikwidowaniem kompletnej linii produkcyjnej narkotyków. Śledczy weszli do mieszkania, które wyposażone było w system nawilżania, wentylacji i ogrzewania. Wszystko po to aby stworzyć optymalne warunki do hodowli narkotyków. W trakcie przeszukania znaleźli i zabezpieczyli przygotowany do sprzedaż towar - prawie  1,5 kg suszu roślinnego. W workach zapakowane były też łodygi z liśćmi tej samej rośliny. Po zważeniu okazało się, że to ponad 5,5 kg. Okazało się, że zabezpieczony towar to marihuana. W mieszkaniu zajmowanym  przez nastolatka kryminalni  znaleźli i zabezpieczyli łącznie prawie 90 gram  różnego rodzaju narkotyków. Czarnorynkowa wartość wszystkich zabezpieczonych narkotyków to blisko 200 000 zł.

Aresztowany wczoraj (12.05) mężczyzna to 26-letni torunianin, wcześniej nie notowany.  Usłyszał zarzut  uprawy środków odurzających,  za co może mu  grozić kara nie mniejsza niż 3 lata więzienia.

W Polsce  zgodnie  z obowiązującym prawem posiadanie choćby najmniejszej ilości narkotyków jest karalne. Na odpowiedzialność narażają się również osoby, które sprzedają, udzielają, nakłaniają,  wytwarzają, przetwarzają  i posiadają sprzęt do wytwarzania narkotyków. Właściciel lokalu gastronomicznego lub rozrywkowego, w którym dochodzi do rozprowadzania lub używania narkotyków ma obowiązek natychmiast powiadomić o tym Policję. W przeciwnym razie popełnia przestępstwo zagrożone karą więzienia do  2 lat więzienia.



Opracowano na podstawie informacji
KMP w Toruniu



Autor: Rzecznik_KWP
Publikacja: Rzecznik_KWP

Powrót na górę strony