Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Zakaz wstępu na wały przeciwpowodziowe!

Data publikacji 01.06.2010

Zakaz wstępu na wały przeciwpowodziowe na terenie województwa kujawsko-pomorskiego obowiązuje od niedzieli - 23.05 do odwołania. Zadaniem policjantów jest egzekwowanie przestrzegania tego zakazu.

W niedzielę (23.05) Wojewoda ...

Zakaz wstępu na wały przeciwpowodziowe na terenie województwa kujawsko-pomorskiego obowiązuje od niedzieli - 23.05 do odwołania. Zadaniem policjantów jest egzekwowanie przestrzegania tego zakazu.

W niedzielę (23.05) Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał rozporządzenie zakazujące wstępu na wały przeciwpowodziowe na terenie całego województwa. Łamanie tego zakazu jest naruszeniem prawa i wiąże się z karą grzywny za popełnione wykroczenie. Czuwanie nad przestrzeganiem przez wszystkich tego przepisu Wojewoda powierzył Policji. W przypadku naruszenia tego zakazu policjanci mogą ukarać niezdyscyplinowane osoby mandatem karnym, nawet do 500 złotych, a w przypadku odmowy przyjęcia mandatu kierować będą do sądu wnioski o ukaranie.

Kodeks wykroczeń - Art. 80. § 1
"Kto:

  1)   przejeżdża pojazdem lub konno albo przepędza zwierzę gospodarskie przez wał przeciwpowodziowy w miejscu do tego nieprzeznaczonym lub wzdłuż po wale, na którym nie ma drogi o dostatecznie mocnej nawierzchni,
  2)   orze lub bronuje ziemię na wale przeciwpowodziowym albo obok wału w odległości mniejszej niż 3 m od stopy wału,
  3)   rozkopuje wał przeciwpowodziowy, wbija słup lub osadza znak albo zasadza drzewo lub krzew na wale,
  4)   kopie studnię, sadzawkę, dół lub rów obok wału przeciwpowodziowego w odległości mniejszej niż 50 m od stopy wału,
  5)   pasie na wale przeciwpowodziowym zwierzę gospodarskie.
  6)   uszkadza umocnienie na wale przeciwpowodziowym,
podlega karze grzywny albo karze nagany.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto narusza inne niż określone w § 1 ograniczenia w użytkowaniu wałów przeciwpowodziowych, wprowadzone przez właściwy organ administracji państwowej lub samorządowej.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia można orzec obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego”.



Autor: Rzecznik_KWP
Publikacja: Rzecznik_KWP

Powrót na górę strony