Rozrywkowa sąsiadka
Data publikacji 04.06.2010
60–letnia mieszkanka wielorodzinnego domu była w tak dobrym nastroju, że słuchając nocą głośnej muzyki, kompletnie nie reagowała na prośby sąsiadów o jej ściszenie. Dopiero po rozmowie z policjantami zdecydowała się zakończyć nocne ...
60–letnia mieszkanka wielorodzinnego domu była w tak dobrym nastroju, że słuchając nocą głośnej muzyki, kompletnie nie reagowała na prośby sąsiadów o jej ściszenie. Dopiero po rozmowie z policjantami zdecydowała się zakończyć nocne muzykowanie i przełożyć je na jutro.
Tak było minionej nocy przed 1:00 podczas jednej z interwencji, o którą dyżurnego lipnowskiej komendy poprosił mieszkaniec wielorodzinnego domu. Z relacji rozmówcy wynikało, że mimo nocnej pory z mieszkania sąsiadów rozlega się głośna muzyka. Nie pomagają prośby, ani uwagi o jej ściszenie, co zakłóca innym mieszkańcom spoczynek nocny. Policjanci, którzy pojechali na miejsce usłyszeli głośną muzykę już przed budynkiem. Drzwi mieszkania, z którego rozlegało się granie otworzyła funkcjonariuszom kobieta. 60–latka, od której czuć było alkohol, oburzona była nocną wizytą mundurowych. Zachowywała się arogancko, twierdziła, „że jest we własnym mieszkaniu i może robić o każdej porze co zechce, a teraz ma właśnie potrzebę słuchania głośnej muzyki”. W końcu uległa perswazji mundurowych i wyłączyła „sprzęt” twierdząc, że w tej sytuacji zakończenie „imprezki” przełoży na jutro. Policjanci poinformowali kobietę, że za zakłócanie nocnego spokoju zostanie na nią sporządzony wniosek do sądu.
Przypominamy:
Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Należy liczyć się z dodatkowym zaostrzeniem kary jeżeli czyn ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu - art. 51 kodeksu wykroczeń.
Opracowano na podstawie informacji
asp. sztab. Anny Kozłowskiej
oficer prasowy KPP w Lipnie
Autor: KWPrzecznik2
Publikacja: KWPrzecznik2