Wiadomości

Nieletni rozbójnicy

Data publikacji 04.02.2011

Inowrocławscy policjanci zatrzymali trzech nieletnich podejrzewanych o cztery napady na terenie miasta. Zamaskowani sprawcy wchodzili do różnych punktów usługowych i grożąc niebezpiecznym narzędziem żądali pieniędzy. Teraz wszyscy staną ...

Inowrocławscy policjanci zatrzymali trzech nieletnich podejrzewanych o cztery napady na terenie miasta. Zamaskowani sprawcy wchodzili do różnych punktów usługowych i grożąc niebezpiecznym narzędziem żądali pieniędzy. Teraz wszyscy staną przed sądem, który zadecyduje o ich losie. Dorosłej osobie w myśl przepisów kodeksu karnego może grozić kara więzienia do 12 lat, ale nie krótsza niż 3 lata.


Do pierwszego napadu doszło w listopadzie ubiegłego roku (12.11) w Inowrocławiu. Wtedy zamaskowani sprawcy weszli do jednego z punktów handlowych przy ul. Narutowicza i grożąc nożem zażądali pieniędzy, po czym uciekli. Policjanci, którzy zajęli się sprawą zabezpieczyli dowody i przesłuchali świadków. Cztery dni później (16.11) doszło do kolejnego rozboju. Jak poprzednio, zamaskowani napastnicy weszli tym razem do sklepu spożywczego przy ul. Św. Ducha, zagrozili ekspedientce przedmiotem przypominającym nóż lub maczetę i zażądali pieniędzy. Ich przestępcze zamiary się nie powiodły dzięki dzielnej sprzedawczyni, która mimo zagrożenia wszczęła alarm. Spłoszeni sprawcy uciekli. W podobny sposób rozbójnicy napadli w grudniu ubiegłego roku (15.12) na kolejny sklep przy ul. Szymborskiej i w tym roku na salonik prasowy przy ul. Dworcowej (18.01). Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że sprawcy w sumie skradli ok. 3500 zł. i 9 kartonów papierosów. Na podstawie zebranych materiałów śledczy powiązali ze sobą te cztery zdarzenia i dwa dni temu (25.01) zatrzymali do wyjaśnienia dwóch podejrzewanych o rozboje 16-latków. Wczoraj (26.01) wpadł ich 13-letni kompan. Z tej racji, że wszyscy są nieletni o ich losie będzie decydował sąd. Dla dorosłej osoby kodeks karny za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia przewiduje karę do 12 lat więzienia, ale nie krótszą niż 3 lata.



Autor: KWPrzecznik2
Publikacja: KWPrzecznik2

Powrót na górę strony