Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Policja ustala pseudokibiców

Data publikacji 14.05.2011

Trwa identyfikacja stadionowych chuliganów biorących udział w rozróbie po finałowym meczu Pucharu Polski w Bydgoszczy. Na podstawie m.in. nagrań operacyjnych i monitoringu wideo ze stadionu ustalani będą kolejni pseudokibice, tak by jak ...

Trwa identyfikacja stadionowych chuliganów biorących udział w rozróbie po finałowym meczu Pucharu Polski w Bydgoszczy. Na podstawie m.in. nagrań operacyjnych i monitoringu wideo ze stadionu ustalani będą kolejni pseudokibice, tak by jak najszybciej ponieśli odpowiedzialność przed sądem. W tej sprawie prowadzone jest wielowątkowe postępowanie obejmujące kwestie zarówno ustalenia osób, które łamały prawo, ale i organizacji imprezy.

Nad ustaleniem, kto brał udział w zamieszkach po finale Pucharu Polski, pracują specjalne zespoły policjantów z Warszawy, Poznania, Bydgoszczy, Szczecina i Sosnowca, bowiem kibice z tych miast byli we wtorek na stadionie w Bydgoszczy. Funkcjonariusze dysponują materiałami wideo nagranymi przez policjantów prewencji i operacyjnych, zapisem z monitoringu na stadionie i relacji telewizyjnych, ale także filmami i zdjęciami zamieszczonymi w Internecie. Wszystko to jest bardzo dokładnie analizowane, aby stadionowi chuligani, którzy zakłócili porządek, jak najszybciej ponieśli odpowiedzialność.
Po wtorkowym meczu Policja, na bazie swoich ustaleń, proponowała dwa podstawowe postępowania – pierwsze miało dotyczyć organizatora, jego działań i staranności w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa, drugie – osób, które we wtorek na bydgoskim stadionie złamały prawo: zakrywały twarz, wbiegły na murawę, odpalały materiały pirotechniczne lub wniosły na stadion alkohol. Prokuratura zdecydowała się jednak na jedno wielowątkowe postępowanie, obejmujące dwa powyższe.
W zabezpieczeniu finałowego meczu o Puchar Polski brało udział 1300 policjantów, w tym 600 z Warszawy, Poznania, Olsztyna, Łodzi i Białegostoku. Do akcji włączono także 38 psów służbowych z przewodnikami oraz dwa helikoptery z Komendy Głównej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Źródło KGP

Autor: Rzecznik_KWP
Publikacja: Rzecznik_KWP

Powrót na górę strony