Rewitalizacja budynków KPP w Żninie
Data publikacji 30.12.2011
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy zakończyła realizację przedsięwzięcia pn. „Termomodernizacja elewacji budynków od strony Placu Wolności z wymianą stolarki oraz docieplenie dachów wraz z wymianą pokrycia na budynkach KPP w ...
W ramach projektu przeprowadzono rewitalizację ścian obiektów Komendy Powiatowej Policji w Żninie od strony Placu Wolności. Budynki KPP w Żninie wchodzą w skład kompozycji pierzei rynkowej, ujętych w ewidencji zabytków woj. kujawsko-pomorskiego i zlokalizowanych w strefie „A” ochrony konserwatorskiej obejmującej zabytkowy zespół zabudowy miejskiej. Rewitalizacja obiektów polegała na renowacji tkanki ścian frontowych poprzez zastosowanie specjalnej powłoki do pokrycia fasady i detali architektonicznych, a także poprzez wymianę stolarki okiennej i pokrycia dachów.
Przy realizacji projektu zrealizowano następujące zadania:
- restaurację ścian frontowych budynku poprzez ich docieplenie,
- wymianę stolarki okiennej drewnianej z zachowaniem istniejącej formy i podziału,
- wykonanie izolacji termicznej dachów z wymianą pokrycia,
- działania prewencyjne skierowane do młodzieży.
Wykonane prace budowlane spowodowały przywrócenie właściwego wyglądu budynkom wchodzącym w skład zabytkowej zabudowy miejskiej Żnina oraz gwarantują poprawę izolacyjności cieplnej ich zewnętrznych pionowych i poziomych przegród budowlanych, wpływającą na zmniejszenie zużycia energii i obniżenie kosztów użytkowania. Odnowa obiektów Komendy Powiatowej Policji w Żninie wraz z ich dociepleniem wpływa na poprawę warunków lokalowych funkcjonariuszy i pracowników Policji w Żninie oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Lepsze warunki lokalowe do pracy znajdą swoje odzwierciedlenie w jakości wykonywanej pracy przez funkcjonariuszy i pracowników żnińskiej jednostki, tym samym wzrośnie zaangażowanie i efektywność wykonywanej pracy. Wyższa skuteczność policjantów w wykrywaniu i zapobieganiu przestępstwom najbardziej uciążliwym dla mieszkańców miasta podniesie poziom poczucia bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności, turystów, inwestorów. Bezpieczne miasto to miasto atrakcyjne dla turystów i inwestorów. Podjęcie dialogu policjantów i ekspertów z młodzieżą na temat agresji w szkole wpływa pozytywnie na aktywizację lokalnej społeczności mającą na celu zapobieganie i zwalczanie zjawisk patologii wśród dzieci i młodzieży.
Debata na temat przemocy w szkole w Gimnazjum nr 3 w Żninie.
Autor: P_Duziak_2010
Publikacja: P_Duziak_2010