Wiadomości

"Rząd równych szans - administracja przeciw dyskryminacji"

Data publikacji 24.10.2012

"Rząd równych szans - administracja przeciw dyskryminacji" – to hasło konferencji regionalnej zorganizowanej w ramach projektu Równe Traktowanie Standardem Dobrego Rządzenia, która odbyła się wczoraj (15.10.2012 r.) w Bydgoszczy. ...

"Rząd równych szans - administracja przeciw dyskryminacji" – to hasło konferencji regionalnej zorganizowanej w ramach projektu Równe Traktowanie Standardem Dobrego Rządzenia, która odbyła się wczoraj (15.10.2012 r.) w Bydgoszczy. Uczestniczyli w niej również kujawsko-pomorscy policjanci.

Konferencja pod nazwą "Rząd równych szans - administracja przeciw dyskryminacji"  była jedną z cyklu 16 spotkań regionalnych realizowanych pod patronatem Pani Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz, Pełnomocniczki Rządu do spraw Równego Traktowania. Ich celem jest prezentacja Strategicznych Rekomendacji na Rzecz Równego Traktowania, które będą stanowiły podstawę do Krajowego Programu Działań na Rzecz Równego Traktowania.




Wśród przedstawicieli z naszego regionu na konferencji obecne były Posłanki na Sejm RP: Domicela Kopaczewska, Anna Bańkowska, Teresa Piotrowska oraz Iwona Kozłowska.
W konferencji wzięli udział przedstawiciele podmiotów podejmujących działania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie: pomocy społecznej, placówek oświatowych czy policji.
Uczestnicy spotkania zapoznali się z wynikami sondażowych badań społecznego zjawiska dyskryminacji z uwzględnieniem specyfiki naszego regionu, które przedstawił Piotr Ozga specjalista w Biurze Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania.

Ważnym elementem tej konferencji był panel dyskusyjny, który został poświęcony zjawisku przemocy wobec dzieci. Skalę zjawiska oraz metody przeciwdziałania przemocy wobec dzieci omawiali: prof. zw. dr hab. Krystyna Marzec-Holka z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Robert Lubrant z bydgoskiego stowarzyszenia „Bezpieczeństwo Dziecka”, Aleksandra Poeplau – Pełnomocnik Wojewody ds. Osób Niepełnosprawnych i Rodziny, podkom. Marek Kolinski z Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy, Henryk Pawlaczyk Kurator Okręgowy w Bydgoszczy oraz Krystyna Miklas z Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Inowrocławiu.

Podczas konferencji Grupa Teatralna z Sępólna Krajeńskiego zaprezentowała przedstawienie pt. „Czy to musiało się tak skończyć”, poświęcone problemowi przemocy rówieśniczej, występującej w środowisku uczniów, szczególnie klas gimnazjalnych.
Udział w tej konferencja był okazją do wymiany doświadczeń w zakresie podejmowania działań na rzecz przeciwdziałania wszelkim formom dyskryminacji.





podkom. Marek Kolinski
Wydział Prewencji KWP w Bydgoszczy

Autor: Rzecznik_KWP
Publikacja: Rzecznik_KWP

Powrót na górę strony