Wiadomości

Inowrocławscy policjanci na plenerowym festynie

Data publikacji 02.06.2014

Obchody jubileuszów to święto, które ma także na celu integrację ludzi. Przy tej właśnie okazji można też spotkać się i porozmawiać z policjantami. To doskonały i sprawdzony sposób kontaktu ze społeczeństwem.

20 lecie jednej ...

Obchody jubileuszów to święto, które ma także na celu integrację ludzi. Przy tej właśnie okazji można też spotkać się i porozmawiać z policjantami.  To doskonały i sprawdzony sposób kontaktu ze społeczeństwem.

20 lecie jednej z inowrocławskiej drukarni (24.05.2014r.) zgromadziło pracowników z rodzinami oraz sympatyków na plenerowym festynie. Swoją obecność zaznaczyły tam również służby mundurowe: Policja, Wojsko i Straż Pożarna. Uczestnicy mogli podziwiać wyposażenie tych służb, ale też dowiedzieć się, na czym dokładnie polegają  ich zadania. Chętni mogli stanąć do rywalizacji sportowych, popróbować jazdy na symulatorach i specjalistycznych pojazdach, które pokazują skutki zdarzeń drogowych. Wszystko po to, aby mieć świadomość konsekwencji swojego postępowania na przykład poruszając się po drogach.





Policjanci dla uczestników przygotowali wiele atrakcji. Przewodnik psa służbowego mł. asp. Krzysztof  Lamański wraz ze swoim czworonożnym druhem Cwaniakiem, pokazali jak precyzyjnie  jest  wyszkolony policyjny pies. Policjant ten nie tylko zaprezentował zasady posłuszeństwa owczarka, ale też ciekawie opowiedział o rodzaju zadań wykonywanych przez psa w Policji. Odpowiadał także na wiele pytań osób zaciekawionych służbą w mundurze. Tego typu festyny w plenerze sprzyjają również dyskusjom z policjantami. Tak  było i tym razem. Każdy kto był przy policyjnym stoisku miał możliwość wiele się dowiedzieć. Dzieci i młodzież zostały wyposażone w materiały promujące bezpieczeństwo. Na osoby, które są lub będą kierowcami czekała "przymiarka" tak zwanych promilgogli. O rekwizycie tym opowiadali asp. sztab. Jacek Piątkowski i st. asp. Izabella Drobniecka. Te profilaktyczne gogle służą do pokazania, jak może widzieć i reagować osoba, która na przykład wsiadła za kierownicę po alkoholu. Promilgogle „o sile” 1,5 promila były nie lada problemem, gdy trzeba było trafić do celu. Zwykły rzut piłką był niezwykle trudną sprawą.





Promilgogle oraz inne materiały edukacyjne, Policja posiada dzięki środkom finansowym wyasygnowanym przez Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Ono właśnie co roku przeznacza pieniądze na to, aby w naszym powiecie było bezpieczniej. Podnoszenie świadomości mieszkańców na temat zagrożeń jest jednym z zadań prewencyjnych prowadzonych przez Policję. Pamiętajmy, że  lepiej jest zapobiegać negatywnym zdarzeniom, niż potem usuwać ich skutki.


st. asp. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy KPP Inowrocław

Autor: Daszkiewicz_Maciej
Publikacja: Daszkiewicz_Maciej

Powrót na górę strony