Wiadomości

Policjanci zorganizowali debatę dla mieszkańców

Data publikacji 01.05.2015

Jak przedstawia się bezpieczeństwo na drogach w Inowrocławiu? Jak oceniają je mieszkańcy? Co wspólnie możemy zrobić, by czuć się bezpieczniej? Te i inne pytania postawione zostały podczas debaty, którą zorganizowali policjanci.

Jak przedstawia się bezpieczeństwo na drogach w Inowrocławiu? Jak oceniają je mieszkańcy? Co wspólnie możemy zrobić, by czuć się bezpieczniej? Te i inne pytania postawione zostały podczas  debaty, którą zorganizowali policjanci.



Debata odbyła się wczoraj (22.04.2015r.) w sali konferencyjnej Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu. Mieszkańcy, którzy skorzystali z tej formy dialogu, mieli okazję przedstawić swoje uwagi, spostrzeżenia i sugestie na forum, w otwartej dyskusji. Wśród zaproszonych na spotkanie ekspertów znaleźli się: Komendant Straży Miejskiej w Inowrocławiu Pan Zdzisław Feit, Naczelnik Wydziału Dróg i Transportu Urzędu Miasta w Inowrocławiu Pani Bogusława Mikołajczak, Pan Adam Bąkowski Specjalista z Zarządu Dróg Powiatowych w Inowrocławiu, Pan Tomasz Glanowski Kierownik Oddziału Terenowego w Inowrocławiu Inspekcji Transportu Drogowego, Pan Grzegorz Piątek Naczelnik Wydziału Departamentu Inwestycji i Infrastruktury Drogowej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i podinsp. Roman Słowik Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego. Obecny był również Zastępca Prezydenta Miasta Pan Ireneusz Stachowiak.




Po wprowadzeniu wszystkich w cel organizowania tego typu debat z udziałem mieszkańców i omówieniu stanu bezpieczeństwa na drogach, rozpoczęła się dyskusja. Mieszkańcy m.in. wskazywali konkretne ulice, na których nie do końca jest właściwe według nich oznakowanie. Nie brakowało pytań skierowanych do policji, straży miejskiej, inspekcji drogowej czy zarządców dróg. Zebrani wymieniali kwestie częstszych kontroli drogowych, represjonowania mandatami osób za np. parkowanie w miejscach niedozwolonych, zakładania blokad na kołach, reakcji służb na wykroczenia drogowe. Część pytań mieszkańców dotyczyła także zachowania na drogach rowerzystów i motocyklistów, którzy jeżdżą przekraczając dozwoloną prędkość.





Wszystkie zagadnienia poruszone przez mieszkańców nie pozostały bez echa, bo eksperci udzielali na bieżąco wyczerpujących odpowiedzi. Przyjęli również na siebie konkretne zobowiązania, które należy przeanalizować celem ich niezwłocznego wdrożenia. Zebrani mieli okazję wyposażyć się w elementy odblaskowe, które zostały zakupione ze środków finansowych przeznaczonych przez Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Policjanci, wpływając na świadomość mieszkańców, aby korzystali z odblasków, realizują w tym roku projekt pn. „Wspólnie dla bezpieczeństwa na drogach powiatu inowrocławskiego”. To projekt prowadzony w ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej”. Wszystko po to, aby jeszcze skuteczniej działać w zakresie poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

 
st. asp. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy KPP Inowrocław

Autor: KWPrzecznik2
Publikacja: KWPrzecznik2

Powrót na górę strony