Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Rozpoczął się Ogólnopolski Spływ Płetwonurków Brdą

Data publikacji 24.05.2008

Już po raz XVII Sekcja Płetwonurków Policyjnego Towarzystwa Sportowego „Gwardia” w Bydgoszczy organizuje w dniach 16-17 maja 2008 roku Ogólnopolski Spływ Płetwonurków Brdą. Tym razem zbiegnie się on z jubileuszem obchodów 15-lecia ...

Już po raz XVII Sekcja Płetwonurków Policyjnego Towarzystwa Sportowego „Gwardia” w Bydgoszczy organizuje w dniach 16-17 maja 2008 roku Ogólnopolski Spływ Płetwonurków Brdą.  Tym razem zbiegnie się on z jubileuszem obchodów 15-lecia Policyjnego Towarzystwa Sportowego „Gwardia”.

W spływie biorą udział płetwonurkowie z całego kraju zafascynowani szczytną ideą oczyszczania tej pięknej rzeki naszego regionu. Wśród nich są reprezentanci Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Policji oraz klubów płetwonurków i organizacji zajmujących się ratownictwem wodnym.

Wszyscy uczestnicy mają za zadanie oczyszczenie z butelek, złomu i innych śmieci około pięciokilometrowego odcinka rzeki Brdy od miejscowości Opławiec do mostu Królowej Jadwigi w Bydgoszczy. Każdego roku z rzeki wyciąganych jest ok. 20 ton różnego rodzaju śmieci.

Impreza ma nie tylko charakter rekreacyjno-sportowy, ale przede wszystkim przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego, a w konsekwencji czystości ujęcia wody pitnej dla miasta. Niebagatelny jest również wymiar edukacyjny zawodów, którym z zainteresowaniem kibicują dzieci, młodzież i inni mieszkańcy Bydgoszczy.

Z roku na rok spływ zyskuje sojuszników i zwolenników wśród przedstawicieli władz rządowych i wojewódzkich. W tym roku w Komitecie Honorowym zasiądą m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Komendant Główny Policji oraz Komendant Wojewódzki. Imprezę popiera również Przewodniczący Komisji Działalności Podwodnej ZG PTTK zrzeszającej płetwonurków, dzięki któremu jest ona znana i popularna w szeregach wodniaków na terenie całego kraju.

Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy XVII Ogólnopolskiego Spływu Płetwonurków mają nadzieję, że choć w minimalnym stopniu przyczynią się do przejrzystości rzecznej toni, a zabawą skłonią okolicznych mieszkańców by nie traktowali Brdy jak kontener na nieczystości.  

A przy okazji ukażą i wypromują walory turystyczne pięknego grodu nad Brdą i całego województwa kujawsko-pomorskiego.

  

TERMINARZ SPŁYWU

dzień 16.05.2008r.

godz.  830-900            odprawa kierowników drużyn

godz.  900-930            wyjazd ekip na konkurencję ratowniczą

godz. 1000                  otwarcie imprezy na polanie w Janowie

godz. 1100                  rozpoczęcie konkurencji ratowniczej

godz. 1400                  zakończenie konkurencji

 

dzień 17.05.2008r.   

      godz.  730-745            odprawa kierowników drużyn

      godz.  900                  rozpoczęcie Spływu

      godz. 1400                 przyjmowanie uczestników Spływu na mecie

      godz. 1430                 ocena ,,urobku” przez Komisję Sędziowską

      godz. 1600                 rozdanie nagród i zakończenie Spływu.

 

        

Autor: KWPrzecznik2
Publikacja: KWPrzecznik2

Powrót na górę strony