Wiadomości

Policjanci promują kampanię „Dopalacze kradną życie"

Data publikacji 16.10.2015

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Dopalacze kradną życie” nakielscy policjanci cyklicznie powadzą prelekcje w różnych szkołach na terenie powiatu. Tym razem spotkanie o tematyce dopalaczy odbyło się w Zespole Szkół w Rynarzewie.

Spotkania o tematyce dopalaczy w szkołach na terenie powiatu nakielskiego prowadzone są przez policjanta z zespołu ds. prewencji kryminalnej sierż. szt. Marcina Góraka wspólnie z Panią Anetą Okoniewską z nakielskiej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Spotkania te prowadzone są w ramach ogólnopolskiej kampanii „Dopalacze kradną życie”. 

Wczoraj (15.10.15r.) pogadanka o tematyce dopalaczy została przeprowadzona w Zespole Szkół w Rynarzewie. Uczestniczyli w niej uczniowie klas VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Prowadzący informowali młodzież  o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy, wskazywali gdzie młodzież eksperymentująca z dopalaczami może szukać pomocy.  Prócz tego przedstawione zostały konsekwencje prawne jakie nieletni ponoszą zgodnie z Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich za czyny karalne związane z posiadaniem oraz sprzedażą zabronionych substancji. 
Dzisiaj (16.10.15r.) spotkanie o tematyce dopalaczy sierż. szt. Marcin Górak przeprowadzi także dla uczniów Gimnazjum n 1 w Szubinie. 

Autor: sierż. szt. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi
Powrót na górę strony